Email Marketing - newsletter

W dobie globalnego dostępu do Klienta poprzez www (Word Web Wide) na całym Świecie, niezbędnym narzędziem każdej firmy bez względu na jej wielkość jest Email Marketing. Sposób ten pozwala w bardzo krótkim czasie dotrzeć do tysięcy Klientów z dowolną ofertą w formie newslettera. Wykonywane przez nasza firmę newslettery przyjmują atrakcyjną formę graficzną jak również mogą zawierać bezpośredni mechanizm interaktywny w postaci formularza. Formularze mogą zawierać zamówienie produktu, zapytanie o cenę, ankietę lub inny mechanizm według wymogów Klienta. Dane z formularza natychmiast przekazywane są na wskazany adres poczty e-mail, jak również mogą być zapisywane w bazie danych do późniejszego wykorzystania.

Newsletter może być rozesłany jednocześnie na kilkaset tysięcy adresów e-mail dzięki wykorzystaniu wyspecjalizowanego serwera w naszej firmie, operacja ta przebiega szybko nie powodując powielania wysyłki na pojedynczy adres e-mail. Wysyłke wykonujemy w nocy tak aby końcowy odbiorca otrzymał nasz Newsletter z poranną korespondencją. Najlepsze dni na otrzymanie Newslettera to wtorek, środa i czwartek.

Baza adresów e-mailowych może być dostarczona przez Klienta niemal w dowolnym formacie. Preferujemy format xls lub csv. Bazę można pozyskać z wyspecjalizowanych firm sprzedających dedykowane bazy adresów e-mail według wieku klienta, branży, płci ...itp.
Klient adresy e-mail może pozyskiwać z własnych stron, od internautów, którzy sami zapisują się z prośbą otrzymywania informacji z firmy Klienta.

W każdym przypadku należy pamiętać o ochronie prywatności odbiorcy Newslettera zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 r o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. Nr 133 poz 883. Internauta albo wczesniej (zezwolił firmie pośredniczącej w udostępnianiu danych osobowych - adresu e-mail) bądź został poinformowany o możliwości wykorzystania jego skrzynki pocztowej lub też zezwala klikając check-box z zaznaczeniem przyzwolenia na jej wykorzystanie.

PRZYKŁADOWY NEWSLETTER FIRMY JUNGHEINRICH