Wirtualne Panoramy 360°

Panoramy
Wirtualne panoramy 360°, stwarzają możliwości obejrzenia miejsc, gdzie zastosowanie dotychczasowych technik fotografii nie oddaje charakteru pokazywanej przestrzeni. Interaktywność panoram (możliwość oglądania w lewą lub prawą stronę z dowolną prędkością, powiększanie elementów panoramy, zatrzymywanie) plasuję tą technikę jako jedyny i wysublimowany sposób prezentowania obiektów, wnętrz i pejzaży.
Panoramy mogą być wykorzystywane zarówno w prezentacjach multimedialnych na CD-r, jak również w Internecie na stronach www.

Zastosowanie
Panoramy 360° mogą być wykorzystywane prawie w każdej branży. Zastosowanie panoram sprawdza się szczególnie w dziedzinach takich jak: turystyka, muzea, motoryzacja, nieruchomości, prezentacje firm.
Celowym jest wykorzystywanie techniki panoram w miejscach niedostępnych, niebezpiecznych.

Technologia
Panoramy wykonywane są jako seria kilkunastu zdjęć, przy użyciu dedykowanego sprzętu (statyw, aparat i głowica panoramiczna), następnie poprzez obróbkę komputerową łączy się je w cylinder tworzący gotową panoramę 360°. Zapis panoramy można wykonać, w zależności od potrzeb z różną jakością.
Panoramy o najwyższej jakości stosowane są w prezentacjach multimedialnych (z racji szybkiego transferu danych z dysku CD-r), wysoka jakość towarzyszy panoramom umieszczanym w Internecie (ograniczenie szybkoścuią pobierania danych z serwera).
Wymiary okna w którym oglądamy panoramy można zmieniać niemal w dowolny sposób. Poprzez możliwość ingerencji w obraz panoram, możliwe jest nanoszenie opisów, strzałek i innych elementów graficznych.

Na panoramach można umieszczać miejsca aktywne (hot spot), na które kliknięcie powoduje przejście na dowolną panoramę, lub inną planszę lub link do dowolnego adresu www.


Wyświetlanie panoram wymaga Java - Java Runtime Environment
Pobierz BEZPŁATNIE oprogramowanie Java.
Start Stop PowiększPomniejsz
Kliknij i przesuń kursor po ekranie.
Przybliżanie: Shift + klik, oddalanie: Ctrl + klik.


Wyświetlanie panoram wymaga Java - Java Runtime Environment
Pobierz BEZPŁATNIE oprogramowanie Java.
Start Stop PowiększPomniejsz
Kliknij i przesuń kursor po ekranie.
Przybliżanie: Shift + klik, oddalanie: Ctrl + klik.